Aktualności

Ostatnie pobrania krwi w kierunku chorób odkleszczowych

15.05.2023

Autor: Patrycja Teodorowicz

Centrum Badań nad Innowacjami – Laboratorium Medyczne  logo-_lepsza_jakosc.jpg

pragnie zaprosić na OSTATNIE pobrania krwi w ramach projektu: „Ocena statusu serologicznego osób z terenu woj. lubelskiego zajmujących się łowiectwem w odniesieniu do zakażeń krętkami Borreliella spp., wirusem kleszczowego zapalenia mózgu (TBEV) oraz  wirusem Hepatitis E virus (HEV)”.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na pobranie – liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja telefoniczna pod numerem: 83 345 62 84 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30-15:30.

Możliwe terminy pobrań: 29.05.2023 (poniedziałek) oraz 30.05.2023 (wtorek). Pobranie krwi zostanie przeprowadzone w Laboratorium Medycznym ABNS w Białej Podlaskiej ul. Sidorska 107 (parter Domu Studenta).

Osoby zgłaszające się na pobranie krwi mogą być na czczo lub po lekkostrawnym posiłku.

Uczestnicy badania proszeni będą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej dotychczas zaistniałych pokłuć przez kleszcze i szczepień w kierunku KZM – dane te pozwolą na prawidłową interpretację uzyskanych wyników.

 

Kto może uczestniczyć w badaniach:

W badaniach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie.

Warunkiem koniecznym, który należy spełnić by wziąć udział w badaniach jest podpisanie formularza świadomej zgody na udział w badaniach (procedura ta będzie wykonana przed pobraniem krwi na miejscu pobrania). Dokument ten zawiera imię i nazwisko badanego, nr PESEL, adres zamieszkania – dane te są niezbędne do wystawienia wyniku badań serologicznych i traktowane są jako dane poufne.

Uczestnicy badania proszeni będą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej dotychczas zaistniałych pokłuć przez kleszcze i szczepień w kierunku KZM – dane te pozwolą na prawidłową interpretację uzyskanych wyników.

Wyniki badań będą wydawane uczestnikom badań z zachowaniem zasad poufności. Zestawienia wyników badań serologicznych (pozbawione danych wrażliwych) i badań ankietowych oraz wyniki badań kleszczy zostaną opublikowane w formie artykułów naukowych.

 

flagi.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich, numer POWR 03.0500-00-A050/20

O projekcie

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce oraz o naszej polityce prywatności.  Czytaj więcej